Vágólapra másolva!
Visszavágott a 9-6-os dubrovniki vereségért a címvédő Jugnak a Honvéd a vízilabda Bajnokok Ligájának vasárnapi mérkőzésén: három góllal verte nagyhírű ellenfelét, és ezzel biztosította helyét a május 17. és 19. közötti négyes döntőben.

Bajnokok Ligája, Piros csoport, 5. forduló:
Honvéd - Jug Dubrovnik (horvát) 10-7 (3-3, 3-2, 1-1, 3-1)
Kőér utca, 1000 néző
vezette: Moliner (spanyol), Kratochvil (szlovák)
gól: Sugár 3, Tóth, Molnár 2-2, Bereczki, Szívós, Kiss 1-1 illetve Vranjes, Fatovic 3-3, Boskovic 1

Hideg zuhanyként hatott, hogy az első negyed közepére 3-1-es vezetést szereztek a vendégek. Ekkor kezdett azonban igazán belelendülni a Honvéd, és a második játékrész vége felé, 8 és fél perc elteltével már 6-4 volt az állás a hazaiak javára, azaz: 5-1-re nyerte a találkozónak ezt a periódusát a magyar bajnok.

A folytatásban szinte egymást múlták felül a küzdő felek a jobbnál jobb helyzetek kihagyásában, még a létszámfölényes lehetőségek sem jelentettek biztos gólt. E tekintetben is azonban a Honvéd bizonyult jobbnak, a végén háromszor sem hibáztak Kovács István játékosai, amikor eggyel többen voltak a medencében: 7-7 után nem egészen három perc alatt Szívós, Sugár, végül Tóth volt eredményes, így alakult ki a teljesen megérdemelt, és a látottak alapján reális 10-7-es magyar siker.

A Honvéd győzelme azt jelenti, hogy az április 13-i utolsó forduló (a párosítás: Honvéd-Becej és Jug-Dinamo Moszkva) eredményétől függetlenül a horvát és a magyar bajnok ott lesz a májusi Final Fourban.

A csoport másik mérkőzésén:
Becej (jugoszláv) - Dinamo Moszkva 5-5 (2-2, 1-0, 1-2, 1-1)

A csoport állása:
1. Jug Dubrovnik 8 pont
2. Honvéd 6
3. Dinamo Moszkva 4
4. Becej 2

A Kék csoportból az olasz Posillipo Napoli és a görög Olimpiakosz Pireusz lesz ott a döntőben.